Kostkarki i wytwornice lodu

Niezawodne kostkarki i wytwornice lodu marki Scotsman.

Krystaliczne kostki do zimnych napojów, wilgotne płatki do ekspozycji ryb i owoców, lodowate łuski do transportu świeżej żywności... Lód ma dziś mnóstwo zastosowań, a kostkarki i wytwornice lodu stały się jednymi z najbardziej przydatnych urządzeń w branży HORECA i Food Retail (i nie tylko). Wytwornice, produkujące lód o odpowiednich właściwościach, są nieocenione w sklepach, restauracjach, zakładach przetwórstwa spożywczego, a nawet w medycynie. Kostkarki są z kolei niezbędnym wyposażeniem w branży gastronomicznej. To, jaką kostkarkę do lodu wybierzemy, ma bezpośredni wpływ na estetykę i smak przygotowywanych drinków, napojów czy koktajli.

Oba rodzaje urządzeń, by właściwie spełniały swoje zadania, muszą cechować się wysoką wydajnością i funkcjonalnością. Gdy kluczem jest jakość, nie warto chodzić na kompromisy. Wybierając wytwornice lodu i profesjonalne kostkarki do lodu, postaw na sprawdzonego producenta, o wieloletnim doświadczeniu i wyrobionej renomie. To gwarancja, że otrzymasz niezawodny sprzęt, który będzie służył Ci przez lata.

Scotsman – renomowany producent kostkarek i wytwornic lodu

Scotsman to największy producent kostkarek i wytwornic lodu na świecie, z 60-letnim doświadczeniem w branży. Doskonała jakość jego urządzeń sprawiła, że produkty marki są dziś obecne w ponad 100 krajach na całym świecie. Od 30 lat jesteśmy wyłącznym importerem urządzeń do produkcji lodu Scotsman w Polsce. Przez ten czas zdążyliśmy poznać branżę od podszewki. W efekcie znamy nie tylko dokładne specyfikacje techniczne urządzeń, ale też – a może przede wszystkim – potrzeby naszych klientów. Bazując na ogromnym doświadczeniu, rekomendujemy najlepsze kostkarki i wytwornice lodu, dostosowując je do zapotrzebowania naszych odbiorców.   

Kostkarka do lodu przemysłowa – wydajność i niezawodność

Właściwie przygotowany lód, o dużej trwałości i estetycznym wyglądzie, może przesądzić o zadowoleniu klienta z wizyty w restauracji czy kawiarni. Dlatego odpowiednio dobrana kostkarka to często klucz do gastronomicznego sukcesu.

Czym wyróżniają się produkty Scotsman? Marka stawia na wysoką jakość materiałów i nowoczesne rozwiązania technologiczne.  Bardzo ważne jest dla niej to, aby kostkarki do lodu zapewniały jak najlepszą wydajność produkcji przy stosunkowo niewielkich kosztach eksploatacji. Jeśli więc szukasz profesjonalnej, przemysłowej kostkarki do lodu, która działa wydajnie i niezawodnie, rekomendujemy urządzenia Scotsman. Jak wybrać odpowiedni model? Najpierw określ, jaki rodzaj lodu jest Ci potrzebny.

Jaki lód produkują kostkarki do lodu Scotsman?

Lód typu Gourmet to transparentne, krystalicznie czyste kostki lodu. Są twarde i bardzo trwałe, dzięki czemu długo utrzymują niską temperaturę napoju. Ich właściwości są zasługą metody produkcji. Urządzenia Scotsman wykorzystują technologię natryskową. Oznacza to, że kostki są formowane pojedynczo, poprzez wodę natryskiwaną na poziomy parownik. Kostki typu Gourmet wykazują bardzo szybkie działanie schładzające. Jeśli potrzebujesz kostkarki do branży HORECA, piekarni, fabryki lodu albo laboratorium medycznego, bardzo możliwe, że rozwiązanie takie będzie idealnie odpowiadało na Twoje potrzeby. Zapoznaj się z urządzeniami z serii AC, EC, MXG, DXG oraz MC.

Lód typu Dice to sześcienne kostki lodu, zapewniające bardzo szybkie schładzanie napojów dzięki dużej powierzchni wymiany ciepła. Scotsman wykorzystał tu technologię pionowego parownika, która odpowiada za wysoką wydajność i niewielkie koszty działania urządzenia. Szukasz kostkarki do restauracji typu fast food lub hotelu? Najprawdopodobniej to właśnie ten rodzaj lodu sprawdzi się najlepiej. Poznaj kostkarki do lodu gastronomiczne z serii NU oraz NW.

Wytwornice lodu Scotsman

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko kostkarki do lodu, ale też wytwornice lodu płatkowego i łuskowego, przydatne m.in. w przemyśle spożywczym. Dzięki nim przygotujesz lód do ekspozycji świeżej żywności (ryb, owoców morza, mięsa itp.). Wytwornice lodu, produkowane przez Scotsman, to urządzenia dostępne w kilku wariantach – z zbudowanym zbiornikiem, bez zbiornika, w technologii plug & play lub do podłączenia pod zewnętrzny układ chłodniczy. Umożliwiają natychmiastową produkcję lodu i pracują w trybie ciągłym. Gwarantują optymalne zużycie wody i prądu, dzięki czemu koszt ich eksploatacji nie jest wysoki. W naszej ofercie znajdziesz kilkadziesiąt modeli przemysłowych wytwornic lodu, w tym urządzenia do wykorzystania na kutrach rybackich. To niezawodne maszyny, przystosowane do pracy w każdych warunkach. Jaki lód produkują nasze wytwornice?

Jaki lód produkują wytwornice lodu Scotsman?

Lód Nugget & Cubelet to skompresowane płatki lodu, występujące w postaci Nugget (niewielkich kostek o regularnym kształcie) oraz Cubelet (nieregularnych bryłek). Świetnie nadają się do produktów gazowanych, dlatego często dodawane są do napojów. Lód taki jest trwały i twardy. Wytwornice lodu Nugget & Cubelet są powszechnie wykorzystywane w branży HORECA, medycynie oraz sklepach. W naszej ofercie będą to urządzenia z serii N, MFN, AFC oraz DXN.

Lód płatkowy jest najbardziej wszechstronnym rodzajem lodu – nadaje się do wykorzystania w wielu sektorach przemysłu. Najczęściej służy do szybkiego schładzania win, przygotowywania mrożonych napojów i ekspozycji świeżej żywności. Występuje w dwóch odmianach: Flake (o 25% zawartości wody) i Super Flake (o 15% zawartości wody). Wykorzystują go takie branże jak medycyna, SPA & Wellness, piekarnie i przemysł spożywczy. Urządzenia produkujące ten lód to wytwornice Scotsman z serii AF, MF oraz EF.

Lód łuskowy jest bardzo twardy, suchy i mocno zmrożony. Świetnie nadaje się do wykorzystania w procesach przemysłowych – służy do ekspozycji żywności i chłodzenia ciasta w zakładach piekarsko-cukierniczych. Ponieważ bardzo wolno się topi, wykorzystywany jest też w transporcie żywności. Lód łuskowy jest produkowany przez wytwornice Scotsman z serii MAR.

Bogata oferta, profesjonalna pomoc

Orzeźwiające kostki do napoju, świeży lód do skrzynek z rybami, a może lód łuskowy do zastosowania w przemyśle? Niezależnie od tego, jakiego lodu i urządzenia potrzebujesz, Scotsman ma rozwiązanie dla Ciebie i Twojego biznesu. Czuwamy nad tym, abyś otrzymał niezawodny sprzęt, dostosowany do swoich oczekiwań.

Czytaj dalej

Realizacje

Przedstawiamy projekty, z których jesteśmy dumni, oraz które pokazują nasze możliwości. 

Automatyczna fabryka lodu w kostkach
Dla jednego z naszych klientów zrealizowaliśmy kompleksową dostawę w pełni automatycznej fabryki lodu w kostkach o wydajności 10 000 kg/24 h z możliwością pakowania kostek w worki 1 kg lub 2 kg. 

W skład linii weszło: 32 kostkarki MC 46 SPLIT, agregat chłodniczy ze zdalnym sterowaniem, zbiornik buforowy 10m3 ze stali nierdzewnej z automatyczną zasuwą, separator wadliwych kostek, maszyna pakująca (płynna regulacja wydajności do 20 000 kg / 24h), stół obrotowy do konfekcjonowania worków, odzysk ciepła z instalacji chłodniczej, stacja odwróconej osmozy do filtrowania wody.

Zastosowanie lodu w piekarnictwie i cukiernictwie – czy lód sprawdza się lepiej niż woda lodowa?

Na jakość wypieku wpływają nie tylko składające się na recepturę składniki, ale też atrakcyjny wygląd, zapach, barwa, kształt i struktura. To właśnie na te cechy w pierwszej kolejności zwraca uwagę potencjalny klient.

Więcej

Lód w wyposażeniu saun i SPA – dlaczego jest niezbędny i jaki wybrać?

Choć lód najczęściej stosowany jest w orzeźwiających napojach, ma on o wiele więcej zastosowań. Służy m.in. do ekspozycji żywności, schładzania ciasta w piekarniach czy bezpiecznego magazynowania produktów spożywczych. Zwykło się myśleć, że to po prostu zamrożona woda – tymczasem istnieje wiele rodzajów lodu, różniących się formą, konsystencją i sposobem wytwarzania. Właśnie dlatego wykorzystuje się go na różne sposoby – nie tylko w gastronomii, ale też w przemyśle, medycynie, transporcie czy branży SPA. O tym ostatnim zastosowaniu chcemy dziś „pomówić”.

Więcej