Przemysłowe instalacje chłodnicze

Jak
działamy

37 lat doświadczenia w chłodnictwie przemysłowym przekuliśmy w działalność Kaleta Group sp. z o.o., która konsoliduje szeroki zakres usług dla różnych gałęzi przemysłu.
Więcej o nas
Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku chłodnictwa przemysłowego oraz bogaty asortyment urządzeń i komponentów od najlepszych dostawców.

Chłodnictwo to bardzo wymagająca gałąź przemysłu, dlatego dokładamy wszelkich starań, by nasze rozwiązania spełniały wszelkie normy, a także zapewniały najwyższą funkcjonalność.

Nasza oferta obejmuje szereg usług, których wymaga profesjonalne chłodnictwo przemysłowe. Zapraszamy do kontaktu.

<
>

Producenci

Realizacje

Przedstawiamy projekty, z których jesteśmy dumni, oraz które pokazują nasze możliwości. 

Automatyczna fabryka lodu w kostkach
Dla jednego z naszych klientów zrealizowaliśmy kompleksową dostawę w pełni automatycznej fabryki lodu w kostkach o wydajności 10 000 kg/24 h z możliwością pakowania kostek w worki 1 kg lub 2 kg. 

W skład linii weszło: 32 kostkarki MC 46 SPLIT, agregat chłodniczy ze zdalnym sterowaniem, zbiornik buforowy 10m3 ze stali nierdzewnej z automatyczną zasuwą, separator wadliwych kostek, maszyna pakująca (płynna regulacja wydajności do 20 000 kg / 24h), stół obrotowy do konfekcjonowania worków, odzysk ciepła z instalacji chłodniczej, stacja odwróconej osmozy do filtrowania wody.

Zastosowanie lodu w piekarnictwie i cukiernictwie – czy lód sprawdza się lepiej niż woda lodowa?

Na jakość wypieku wpływają nie tylko składające się na recepturę składniki, ale też atrakcyjny wygląd, zapach, barwa, kształt i struktura. To właśnie na te cechy w pierwszej kolejności zwraca uwagę potencjalny klient.

Więcej

Lód w wyposażeniu saun i SPA – dlaczego jest niezbędny i jaki wybrać?

Choć lód najczęściej stosowany jest w orzeźwiających napojach, ma on o wiele więcej zastosowań. Służy m.in. do ekspozycji żywności, schładzania ciasta w piekarniach czy bezpiecznego magazynowania produktów spożywczych. Zwykło się myśleć, że to po prostu zamrożona woda – tymczasem istnieje wiele rodzajów lodu, różniących się formą, konsystencją i sposobem wytwarzania. Właśnie dlatego wykorzystuje się go na różne sposoby – nie tylko w gastronomii, ale też w przemyśle, medycynie, transporcie czy branży SPA. O tym ostatnim zastosowaniu chcemy dziś „pomówić”.

Więcej