Fabryki lodu w kostkach

Nieustannie rozwijamy się oferując szeroki zakres nowoczesnych rozwiązań dla różnych gałęzi przemysłu. Jedną z takich gałęzi jest produkcja lodu w kostkach, gdzie, w sektorze detalicznym, w ciągu ostatnich kilku lat w Polsce odnotowuje się wyraźny wzrost spożycia.
To proces zgodny z ogólnoświatowym trendem. Mamy powody do dumy i niezwykłą satysfakcję, że nasza firma przyczynia się do tego sukcesu, z powodzeniem oferując klientom kompleksowe, dopasowane do potrzeb klienta rozwiązania.

Produkcja lodu w kostkach

Jesteśmy jedną z pierwszych polskich firm obecnych na rynkach afrykańskich. W naszym portfolio mogą znaleźć Państwo realizacje chłodnicze dla fabryki tuńczyka w Ghanie, inwestycję w fabrykę lodu w Senegalu (jesteśmy współinwestorem i wykonawcą tego projektu) oraz przede wszystkim dostawę ponad 700 agregatów chłodniczych do Kenii w ramach kontraktu rządowego.

Zastosowanie lodu w piekarnictwie i cukiernictwie – czy lód sprawdza się lepiej niż woda lodowa?

Na jakość wypieku wpływają nie tylko składające się na recepturę składniki, ale też atrakcyjny wygląd, zapach, barwa, kształt i struktura. To właśnie na te cechy w pierwszej kolejności zwraca uwagę potencjalny klient.

Więcej

Lód w wyposażeniu saun i SPA – dlaczego jest niezbędny i jaki wybrać?

Choć lód najczęściej stosowany jest w orzeźwiających napojach, ma on o wiele więcej zastosowań. Służy m.in. do ekspozycji żywności, schładzania ciasta w piekarniach czy bezpiecznego magazynowania produktów spożywczych. Zwykło się myśleć, że to po prostu zamrożona woda – tymczasem istnieje wiele rodzajów lodu, różniących się formą, konsystencją i sposobem wytwarzania. Właśnie dlatego wykorzystuje się go na różne sposoby – nie tylko w gastronomii, ale też w przemyśle, medycynie, transporcie czy branży SPA. O tym ostatnim zastosowaniu chcemy dziś „pomówić”.

Więcej