Profesjonalne wyposażenie gastronomii

Nasze
osiągnięcia

Na świecie zainstalowanych jest ponad 
1 000 000 urządzeń marki Scotsman w ponad 100 krajach, na wszystkich kontynentach.
Więcej o nas
Urządzenia produkowane są w trzech fabrykach, a lód produkowany przez urządzenia marki Scotsman znajduje zastosowanie w wielu branżach, od gastronomii po budownictwo drogowe.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wyposażenie zakładów gastronomicznych, które usprawnia i przyspiesza pracę. Oferujemy m.in.: kostkarki, wytwornice lodu, smażalnice ciśnieniowe i otwarte, szafy grzewcze, zamrażarki szokowe, zmywarki przemysłowe. W Kaleta Group oferujemy wyposażenie gastronomiczne, które gwarantuje bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i konsumentów lokalu.

<
>

Producenci

Zobacz nasze katalogi

Aby łatwiej przekazać Państwu informacje na temat naszego asortymentu, uruchomiliśmy dział z aktualnymi katalogami PDF. 

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

Zastosowanie lodu w piekarnictwie i cukiernictwie – czy lód sprawdza się lepiej niż woda lodowa?

Na jakość wypieku wpływają nie tylko składające się na recepturę składniki, ale też atrakcyjny wygląd, zapach, barwa, kształt i struktura. To właśnie na te cechy w pierwszej kolejności zwraca uwagę potencjalny klient.

Więcej

Lód w wyposażeniu saun i SPA – dlaczego jest niezbędny i jaki wybrać?

Choć lód najczęściej stosowany jest w orzeźwiających napojach, ma on o wiele więcej zastosowań. Służy m.in. do ekspozycji żywności, schładzania ciasta w piekarniach czy bezpiecznego magazynowania produktów spożywczych. Zwykło się myśleć, że to po prostu zamrożona woda – tymczasem istnieje wiele rodzajów lodu, różniących się formą, konsystencją i sposobem wytwarzania. Właśnie dlatego wykorzystuje się go na różne sposoby – nie tylko w gastronomii, ale też w przemyśle, medycynie, transporcie czy branży SPA. O tym ostatnim zastosowaniu chcemy dziś „pomówić”.

Więcej