Zmywarki gastronomiczne

Zmywarki gastronomiczne Granuldisk

Zmywarki przemysłowe


Higiena i czystość to priorytety w branży gastronomicznej. Aby je zapewnić, firmy inwestują w nowoczesne technologie, które pomagają konsekwentnie podnosić standardy pracy w kuchni. Jednym z urządzeń, bez których trudno wyobrazić sobie efektywne funkcjonowanie restauracji, jest profesjonalna zmywarka przemysłowa.
To dzięki niej możliwe jest szybkie zmywanie naczyń z zachowaniem czystości w kuchni. Dobrej jakości zmywarka sprawia, że naczynia są dokładnie umyte, ale też odpowiednio zdezynfekowane. Wszystko za sprawą wykorzystania bardzo wysokiej temperatury i profesjonalnych detergentów.

Zmywarki przemysłowe do naczyń


Profesjonalna zmywarka przemysłowa powinna zapewniać nie tylko doskonałe rezultaty zmywania, ale też przyjazne warunki pracy i wysoki standard higieny. Musi ponadto cechować się intuicyjną obsługą oraz łatwym serwisowaniem. Zakup sprzętu należy więc dobrze przemyśleć, by działał bez zarzutu, a personel poradził sobie z jego obsługą. Ostateczny wybór powinien być podyktowany specyfiką kuchni oraz skalą prowadzonej działalności.
Sprzęt w niewielkim lokalu będzie cechował się innymi parametrami i gabarytami niż urządzenie przeznaczone do średniego lub dużego obiektu. Kluczową różnicą będzie tu m.in. wydajność. Dokonując wyboru urządzenia, zwróć uwagę nie tylko na jego wymiary i parametry, ale też realne oszczędności, jakie może Ci zagwarantować. Tylko najwyższej jakości zmywarki mogą zapewnić Twojej firmie wyraźną redukcję kosztów, a Twojemu personelowi – dogodne warunki pracy.

Zmywarki przemysłowe Granuldisk®


Zmywarki Granuldisk® to innowacyjny sprzęt szwedzkiej produkcji, dostępny na rynku międzynarodowym od 1987 roku. To tzw. granulowe zmywarki do zastosowania profesjonalnego, wykorzystujące do mycia Power Granules®. W efekcie wielu uderzeń granulek połączonych z wysoką temperaturą otrzymujemy idealnie doczyszczone naczynia w zaledwie kilka minut, zużywając znacznie mniej wody, energii i środków chemicznych niż podczas mycia w tradycyjnych zmywarkach.
Urządzenia tej marki wyposażone są w szereg programów, które można indywidualnie dostosować do warunków panujących w kuchni. W ofercie firmy dostępnych jest siedem serii zmywarek.
• Seria Granule Flexi® – idealny sprzęt do kuchni serującej dania à la carte.
• Seria Granule Smart® – zmywarki o kompaktowych wymiarach i dużej wydajności.
• Seria Granule Smart+® – zmywarki przeznaczone do kuchni ze zróżnicowanymi naczyniami. Ich atutem jest podwójna moc.
• Granule Maxi® – zmywarki o wysokiej wydajności, które zapewniają możliwość szybkiego ponownego wykorzystania umytych naczyń.
• Granule Gastro® – zmywarki przelotowe o dużej pojemności, zapewniające wydajne i elastyczne przepływy pracy w kuchni.
• Granule Combi® – zmywarki przelotowe, które łączą wydajną technologię mycia garnków i patelni za pomocą granulek z tradycyjną metodą zmywania naczyń i sztućców.
• Seria X2 Lean Wash Center® – zmywarki, które w odróżnieniu od innych urządzeń Granuldisk® działają z zastosowaniem wyłącznie wody. Seria X2 pasuje do kuchni przygotowujących do 240 posiłków dziennie.

Zmywarki gastronomiczne Granuldisk® – korzyści


Do zmywarek gastronomicznych Granuldisk® wykorzystuje się granulki Power Granules®, wodę pod wysokim ciśnieniem i niewielką ilość środków chemicznych. W procesie mycia i wyparzania eliminowane są zarazki, bakterie i wszelkie inne mikroorganizmy. To bezwzględna konieczność w przypadku produktów mających kontakt z żywnością.
Urządzenia tej marki są wyposażone w technologię No Pre-WashingTM (wykluczającą zmywanie wstępne). Dzięki temu przyczyniają się do redukcji zużycia wody. Z case study firmy można dowiedzieć się, że produkty marki pozwalają uzyskać duże oszczędności – zarówno jeśli chodzi o wodę i energię, jak i wykorzystywane do mycia detergenty.

Zmywarki Granuldisk® w Hotelu Le Meridien Dubai wygenerowały:
• oszczędność wody na poziomie 80%
• oszczędność energii na poziomie 58%
• oszczędność detergentów na poziomie 64%.

Wyposażenie kuchni w profesjonalne zmywaki Granuldisk® oznacza nie tylko redukcję kosztów, ale też poprawę warunków pracy personelu i dużo lepszą jej organizację.

Profesjonalne zmywarki gastronomiczne w ofercie Kaleta Group


W ofercie Kaleta Group znajdziesz profesjonalne zmywarki gastronomiczne, które na zawsze odmienią codzienną pracę w restauracyjnej kuchni. Nasz sprzęt wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, aby zapewnić skuteczne i wydajne mycie naczyń w każdym lokalu, bez względu na specyfikę i skalę działalności. Jednocześnie przyczynia się do redukcji zużycia wody i prądu.
Urządzenia Granuldisk® reprezentują najbardziej innowacyjne rozwiązania w dziedzinie mycia naczyń. Dzięki temu są nie tylko niezawodne, ale też opłacalne – zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej. Usprawniając codzienne czynności i minimalizując wydatki, stwarzają jednocześnie bezpieczne środowisko pracy dla personelu kuchni.
Czytaj dalej

Zastosowanie lodu w piekarnictwie i cukiernictwie – czy lód sprawdza się lepiej niż woda lodowa?

Na jakość wypieku wpływają nie tylko składające się na recepturę składniki, ale też atrakcyjny wygląd, zapach, barwa, kształt i struktura. To właśnie na te cechy w pierwszej kolejności zwraca uwagę potencjalny klient.

Więcej

Lód w wyposażeniu saun i SPA – dlaczego jest niezbędny i jaki wybrać?

Choć lód najczęściej stosowany jest w orzeźwiających napojach, ma on o wiele więcej zastosowań. Służy m.in. do ekspozycji żywności, schładzania ciasta w piekarniach czy bezpiecznego magazynowania produktów spożywczych. Zwykło się myśleć, że to po prostu zamrożona woda – tymczasem istnieje wiele rodzajów lodu, różniących się formą, konsystencją i sposobem wytwarzania. Właśnie dlatego wykorzystuje się go na różne sposoby – nie tylko w gastronomii, ale też w przemyśle, medycynie, transporcie czy branży SPA. O tym ostatnim zastosowaniu chcemy dziś „pomówić”.

Więcej