Seria UBH

Zbiorniki z pionowym frontem typu FIFO. Koncepcja “pierwszy lód do zbiornika – pierwszy na zewnątrz” zapewnia ciągły dostęp do świeżego lodu oraz wysoki poziom higieny.

Izolowane, z zaokrąglonymi wewnętrznymi narożnikami, stosowane w przypadku zapotrzebowania na większe ilości lodu i dłuższy okres jego przechowywania.

Wystarczająco solidne, by utrzymać ciężar nawet największych wytwornic lodu. Okienka z przodu pozwalają na podgląd lodu wewnątrz zbiornika. Zakres pojemności od 400 kg do 1500 kg. Odpowiednie do każdego rodzaju lodu.
Czytaj dalej

Zastosowanie lodu w piekarnictwie i cukiernictwie – czy lód sprawdza się lepiej niż woda lodowa?

Na jakość wypieku wpływają nie tylko składające się na recepturę składniki, ale też atrakcyjny wygląd, zapach, barwa, kształt i struktura. To właśnie na te cechy w pierwszej kolejności zwraca uwagę potencjalny klient.

Więcej

Lód w wyposażeniu saun i SPA – dlaczego jest niezbędny i jaki wybrać?

Choć lód najczęściej stosowany jest w orzeźwiających napojach, ma on o wiele więcej zastosowań. Służy m.in. do ekspozycji żywności, schładzania ciasta w piekarniach czy bezpiecznego magazynowania produktów spożywczych. Zwykło się myśleć, że to po prostu zamrożona woda – tymczasem istnieje wiele rodzajów lodu, różniących się formą, konsystencją i sposobem wytwarzania. Właśnie dlatego wykorzystuje się go na różne sposoby – nie tylko w gastronomii, ale też w przemyśle, medycynie, transporcie czy branży SPA. O tym ostatnim zastosowaniu chcemy dziś „pomówić”.

Więcej