Seria SB

Zbiorniki klasyczne z pochyłą klapą. Izolowane, z zaokrąglonymi wewnętrznymi narożnikami, przydatne w codziennej rotacji lodu.

Łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu wyjmowane uszczelki. Wzmocnione zawiasy zapewniają większą wytrzymałość. Pochyłe drzwiczki ułatwiają znacznie dostęp do lodu. Zakres pojemności od 120 kg do 400 kg. Odpowiednie do każdego rodzaju lodu.
Czytaj dalej

Zastosowanie lodu w piekarnictwie i cukiernictwie – czy lód sprawdza się lepiej niż woda lodowa?

Na jakość wypieku wpływają nie tylko składające się na recepturę składniki, ale też atrakcyjny wygląd, zapach, barwa, kształt i struktura. To właśnie na te cechy w pierwszej kolejności zwraca uwagę potencjalny klient.

Więcej

Lód w wyposażeniu saun i SPA – dlaczego jest niezbędny i jaki wybrać?

Choć lód najczęściej stosowany jest w orzeźwiających napojach, ma on o wiele więcej zastosowań. Służy m.in. do ekspozycji żywności, schładzania ciasta w piekarniach czy bezpiecznego magazynowania produktów spożywczych. Zwykło się myśleć, że to po prostu zamrożona woda – tymczasem istnieje wiele rodzajów lodu, różniących się formą, konsystencją i sposobem wytwarzania. Właśnie dlatego wykorzystuje się go na różne sposoby – nie tylko w gastronomii, ale też w przemyśle, medycynie, transporcie czy branży SPA. O tym ostatnim zastosowaniu chcemy dziś „pomówić”.

Więcej