Seria MAR

Przemysłowe wytwornice lodu łuskowego.

Rodzaj lodu: lód łuskowy o zawartości wody 2%.
Poziomy, obracający się parownik ze stali nierdzewnej: wieloletnia wytrzymałość.
Możliwość ustawienia na podstawie: dostarcza lód prosto do wózków lub skrzynek na lód.
Natychmiastowa produkcja lodu: maszyna produkuje lód po uruchomieniu w trybie ciągłym.
Optymalne zużycie wody (brak cykli, brak ubytków wody): nadmierne zużycie prądu, czasu i wody ograniczone niemal do zera.
Wersja kompaktowa: zawiera parownik, sprężarkę oraz skraplacz, dostarczana jest bez osłony agregatu (opcjonalne).
Wersja split: dostarczany jest tylko parownik. Należy wykonać podłączenie do oddzielnego skraplacza - dedykowanego lub do centralnego układu chłodniczego.
Urządzenia kompaktowe i split
Czytaj dalej

Zastosowanie lodu w piekarnictwie i cukiernictwie – czy lód sprawdza się lepiej niż woda lodowa?

Na jakość wypieku wpływają nie tylko składające się na recepturę składniki, ale też atrakcyjny wygląd, zapach, barwa, kształt i struktura. To właśnie na te cechy w pierwszej kolejności zwraca uwagę potencjalny klient.

Więcej

Lód w wyposażeniu saun i SPA – dlaczego jest niezbędny i jaki wybrać?

Choć lód najczęściej stosowany jest w orzeźwiających napojach, ma on o wiele więcej zastosowań. Służy m.in. do ekspozycji żywności, schładzania ciasta w piekarniach czy bezpiecznego magazynowania produktów spożywczych. Zwykło się myśleć, że to po prostu zamrożona woda – tymczasem istnieje wiele rodzajów lodu, różniących się formą, konsystencją i sposobem wytwarzania. Właśnie dlatego wykorzystuje się go na różne sposoby – nie tylko w gastronomii, ale też w przemyśle, medycynie, transporcie czy branży SPA. O tym ostatnim zastosowaniu chcemy dziś „pomówić”.

Więcej