Wyposażenie gastronomii

Jaką frytownicę wybrać do dużych punktów gastronomicznych?

Frytownice to jedne z najważniejszych urządzeń wykorzystywanych w gastronomii. Ich duża popularność wynika z faktu, że pozwalają bardzo szybko przygotowywać potrawy o wysokich walorach wizualnych i smakowych. Smażalnice gastronomiczne (bo pod taką nazwą występują profesjonalne frytownice przemysłowe) pozwalają zachować smak, naturalną soczystość i kruchość produktów spożywczych. Bardzo wiele zależy jednak od modelu urządzenia. Jakie frytownice można znaleźć na rynku? Który producent jest wart polecenia? Jaki model wybrać do dużego punktu gastronomicznego?

Jaka frytownica do gastronomii?

Aby serwować swoim klientom smaczne i atrakcyjne dania, trzeba wyposażyć lokal w profesjonalną smażalnicę gastronomiczną. Przemyślany wybór jest szczególnie ważny w przypadku dużych obiektów, takich jak hotele czy restauracje. Na podstawie zapotrzebowania lokalu określa się między innymi, jak dużą wydajność powinna mieć frytownica, jaka moc będzie odpowiednia i jakie funkcje okażą się niezbędne. Na rynku znajdziemy wiele modeli profesjonalnych smażalnic o zróżnicowanej mocy, co nie ułatwia podjęcia decyzji. Warto więc kierować się nie tylko parametrami urządzenia, ale i renomą producenta. Tylko wtedy można mieć pewność, że zakupiony sprzęt będzie wydajny, niezawodny i wytrzymały. Szczególnie polecamy urządzenia amerykańskiej marki Henny Penny. To firma z ponad 60-letnim doświadczeniem w produkcji wyposażenia dla gastronomii. Przez ten czas dostarczała sprzęt takim restauracjom jak McDonald’s czy KFC. W naszej ofercie dostępne są frytownice ciśnieniowe i otwarte tego producenta, a każdy z modeli ma nieco inne funkcje.

Jaka frytownica olejowa jest najlepsza?

Ciśnieniowe frytownice olejowe umożliwiają smażenie produktów w głębokim tłuszczu. Nie oznacza to bynajmniej, że dania będą nasączone olejem. Nowoczesne smażalnice Henny Penny, dostępne w naszej ofercie, minimalizują wchłanianie oleju do smażonych produktów. Modele ciśnieniowe umożliwiają bardzo szybkie przyrządzenie kurczaka, który zachowa swój smak i wilgotność, a jednocześnie nie będzie nasączony fryturą. Co ważne, nasze smażalnice mają wbudowany system filtrowania oleju, który wyraźnie wydłuża przydatność frytury do użycia (szacuje się, że nawet o 300% w porównaniu z innymi frytownicami). Dzięki odpowiedniej konstrukcji komór smażalnica zapewnia idealną cyrkulację powietrza i równomierne smażenie.

Nasze frytownice ciśnieniowe są wyposażone w aż 10 cykli smażenia i opcję wspomagania ciśnienia, przydatną podczas przyrządzania niewielkich ilości produktu. Smażalnice Henny Penny słyną z innowacyjnych rozwiązań. Dominują na rynku pod względem wydajności i trwałości. Jednymi z najpopularniejszych smażalnic tej marki są PFE 500 oraz PFG 600. Modele ciśnieniowe Henny Penny zapewniają lepszą jakość smażenia niż jakakolwiek inna metoda czy marka. Jeśli zdecydujesz się na produkty z naszej oferty, pamiętaj o utrzymywaniu ich w czystości. By dowiedzieć się, jak dbać o urządzenia w profesjonalnej kuchni, przeczytaj artykuł Jak prawidłowo dbać o maszyny gastronomiczne? Czyszczenie i pielęgnacja.

Jaka frytownica beztłuszczowa jest najlepsza?

Jeśli chcesz przygotowywać potrawy o zredukowanej zawartości tłuszczu, wybierz otwartą frytownicę beztłuszczową. Nowoczesne modele Evolution Elite marki Henny Penny pozwalają smażyć produkty w niewielkiej ilości oleju. Dzięki temu dania są zdrowsze i mniej kaloryczne. Evolution Elite zużywa około 40% mniej frytury niż inne modele frytownic! Ponadto olej jest uzupełniany automatycznie i filtrowany w dowolnym momencie (wystarczy nacisnąć przycisk). 

Do dużej restauracji warto wybrać duże smażalnice, czyli modele o wysokiej wydajności. Do takich należą urządzenia Henny Penny. Dzięki iControl™ umożliwiają ustawienie aż 40 programów smażenia i zarządzania energią. Dobre frytownice beztłuszczowe powinny być wyposażone w szereg funkcji, które ułatwią codzienne przygotowywanie potraw. Dlatego w modelu Evolution Elite sterownik Computron™ 8000 ma m.in. funkcje oszczędzania energii, filtrowania i zarządzania procesem smażenia. Nasze frytownice pozwalają oszczędnie gospodarować olejem do smażenia. Przyczyniają się też do zredukowania wydatków na energię elektryczną. Kompaktowe rozmiary urządzeń pozwalają z kolei zachować w kuchni jak najwięcej cennej przestrzeni. Wszystko to sprawia, że sprzęty idealnie sprawdzają się w obiektach gastronomicznych.

Polecane produkty
EEE144

Smażalnica otwarta - 4 komory

  • Pojemność oleju: 4x14 l
  • Moc: 56 kW
>
EEE142

Smażalnica otwarta - 2 komory

  • Pojemność oleju: 2x14 l
  • Moc: 28 kW
>
PFG600

Smażalnica ciśnieniowa

  • Pojemność oleju: 22 l
  • Moc: 21,1 kW
>
PFE500

Smażalnica ciśnieniowa

  • Pojemność oleju: 25 l
  • Moc: 13,5 kW
>

Przeczytaj także

Zobacz
wszystkie wpisy
>

Wyposażenie kuchni w restauracji – co jest potrzebne?

Sukces restauracji zaczyna się od jej wyposażenia. Odpowiednio dobrany sprzęt gastronomiczny pozwala nie tylko wydajniej i wygodniej pracować, ale też zredukować koszty związane z prowadzeniem biznesu.

Więcej

Co to jest HACCP w gastronomii? Zasady i porady

Jakość i bezpieczeństwo serwowanej żywności to kluczowe czynniki, odpowiadające za sukces restauracji. Aby utrzymać usługi na jak najwyższym poziomie, należy przestrzegać ściśle określonych zasad.

Więcej

Jak działa kostkarka do lodu i jaką wybrać do lokalu?

Właściwie dobrana kostkarka do lodu ma niebagatelne znaczenie dla funkcjonowania obiektów w branży HORECA i Food Retail. Odpowiada nie tylko za rodzaj lodu, jakim będzie dysponował lokal, ale też za efektywność codziennej pracy i ponoszone koszty. Właściwości kostkarki do lodu decydują o ilości napojów, jaką będzie można przygotować w określonym czasie. Bezpośrednio wpływają też na ich estetykę i smak. Aby dobrze spełniać swoje zadania, urządzenia te powinny być wydajne, ergonomiczne i zbudowane z wysokiej jakości materiałów. To właśnie wykorzystanie odpowiedniej metody pracy wpływa na to, w jakim lokalu – i w jakim zakresie – będzie można je wykorzystać. Jak działa kostkarka do lodu i jak wybrać najlepszą?

Więcej

Zastosowanie lodu w piekarnictwie i cukiernictwie – czy lód sprawdza się lepiej niż woda lodowa?

Na jakość wypieku wpływają nie tylko składające się na recepturę składniki, ale też atrakcyjny wygląd, zapach, barwa, kształt i struktura. To właśnie na te cechy w pierwszej kolejności zwraca uwagę potencjalny klient.

Więcej